#78684. ΕΠΕΙΓΟΝ-Ανασηκωμένες πλάκες πεζοδρομίου που προκαλούν πτώσεις ηλικιωμένων και κατάγματα

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης
Δημιουργήθηκε: 20-10-2021 11:47:45 (πριν ένα μήνα)
Ενημερώθηκε: 15-11-2021 10:31:14 (πριν 23 μέρες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.600350064728080
Γεωγραφικό μήκος: 22.954090154887250
Προβολές: 16
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Γωνία Πιττακού με Β. Όλγας, ξεκινώντας από Όλγας και κατεβαίνοντας στο αριστερό χέρι της Πιττακού, στο 2ο δέντρο έχουν ανασηκωθεί οι μαρμάρινες πλάκες που το περιβάλλουν καθώς και τα γύρω γρανιτένια πλακίδια, με αποτέλεσμα να σκοντάφτουν και να πέφτουν οι διερχόμενοι περαστικοί, ειδικά οι ηλικιωμένοι. Προσωπικά έχω γίνει μάρτυρας 2 περιστατικών σήμερα και μόνο. Οι συγκεκριμένοι μάλιστα θα κινηθούν και ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ κατά του δήμου, γιατί υπέστησαν κατάγματα στα ισχία. Το θέμα επείγει γιατί καθημερινά κινδυνεύουν συμπολίτες μας από πτώσεις και συνεπαγόμενα ΚΑΤΑΓΜΑΤΑ με το αντίστοιχο σωματικό, ψυχικό και οικονομικό κόστος!

linear_scale Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • check Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

15-11-2021

πριν 23 μέρες

Σε εξέλιξη

  • .
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης

21-10-2021

πριν ένα μήνα

Γνωστοποιήθηκε

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης

20-10-2021

πριν ένα μήνα

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης

placeΛεωφ. Βασιλίσσης Όλγας 152, Θεσσαλονίκη 546 45, Ελλάδα