#78440. Λαϊκή Αγορά Σαββάτου

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας
Δημιουργήθηκε: 10-10-2021 11:04:41 (πριν ένα μήνα)
Ενημερώθηκε: 18-10-2021 14:16:42 (πριν ένα μήνα)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.599547673519844
Γεωγραφικό μήκος: 22.963277391315510
Προβολές: 30
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Στην λαϊκή αγορά του Σαββάτου (επί των οδών Μακεδονίας και Γρηγορίου Ε΄ στην Μαρτίου και φαντάζομαι στις περισσότερες λαϊκές του Δήμου Θεσσαλονίκης), οι πωλητές σταθμεύουν τα οχήματα τους πάνω στο πεζοδρόμιο. Δυστυχώς καταλαμβάνουν όλο το πεζοδρόμιο και δεν υπάρχει χώρος για να κυκλοφορήσουν οι πεζοί. Παρά τις συνεχόμενες οχλήσεις προς τους πωλητές και στον πρόεδρο των λαϊκών αγορών δεν υπήρξε κάποια σημαντική βελτίωση. Από πλευράς Δημοτικής Αστυνομίας και Τροχαίας κανένας έλεγχος. Πού τελικά πρέπει να απευθυνθούμε σαν πολίτες για να μπορούμε να κυκλοφορούμε στα πεζοδρόμια, χωρίς να χρειάζεται να συνωστιζόμαστε μέσα στην αγορά;

linear_scale Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

18-10-2021

πριν ένα μήνα

Κλειστό

  • Λόγω της ιδιαιτερότητας της περιοχής καθώς και του όγκου των οχημάτων που σταθμεύουν εκεί, διαβιβάστηκε η αναφορά σας στο Ενιαίο Συντονιστικό Κέντρο Δημοτικής Αστυνομίας – ΕΛ.ΑΣ. Από εκεί θα συντονιστούν μικτές δράσεις για την αντιμετώπιση του φαινομένου που σημειώσατε στην αναφορά/αίτημα σας. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία – διευκρίνιση και ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

11-10-2021

πριν ένα μήνα

Γνωστοποιήθηκε

  • Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΑΣ ΠΗΡΕ ΑΡΙΘΜΟ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ 258319/11.10.2021 ΑΠΟ ΤΗ Δ/ΝΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

11-10-2021

πριν ένα μήνα

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

10-10-2021

πριν ένα μήνα

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης

placeΜακεδονίας 147, Θεσσαλονίκη 542 48, Ελλάδα