#70598. Πλάκες πεζοδρομιών επικίνδυνες

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης
Δημιουργήθηκε: 16-11-2020 16:03:55 (πριν 7 μέρες)
Ενημερώθηκε: 23-11-2020 10:40:27 (πριν 8 ώρες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.636887347876500
Γεωγραφικό μήκος: 22.951118937851003
Προβολές: 2
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Κατά μήκος των πεζοδρομίων στην οδό Αγίου Δημητρίου (στην πάνω αλλά και στην κάτω πλευρά του δρόμου) στο κέντρο (από το ύψος του υπουργείου Μακεδονίας Θράκης έως και το Νοσοκομείο Γεννηματάς) έχει σε πολλά σημεία πλάκες των πεζοδρομίων σπασμένες και πάρα πολλές από αυτές που είναι καλές δεν είναι κολλημένες στο πεζοδρόμιο, αλλά είναι απλά τοποθετημένες. Αρκετοί πολίτες κυρίως μεγάλης ηλικίας πατώντας πάνω στις ξεκολλημένες πλάκες πέφτουν. Το πρόβλημα γίνεται εντονότερο όταν βρέχει, όπου όταν πατάς πάνω γεμίζεις με νερά που έχουν λιμνάσει κάτω από τις πλάκες. Δεν είναι τωρινό πρόβλημα, αλλά αρκετών ετών, απλά ελπίζουμε τώρα να διορθωθεί. Κάθε φορά που γίνονται εργασίες από κάποια εταιρεια και πρέπει να βγουν οι πλάκες, αντί να τις κολλήσουνε μετά απλά τις τοποθετούν. Παρακαλώ για τις κινήσεις σας. είναι πολύ επικίνδυνες.

linear_scale Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια

  • Καταχωρήθηκε
  • check Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

21-11-2020

χθες

Γνωστοποιήθηκε

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης

16-11-2020

πριν 7 μέρες

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης

placeΑγίου Δημητρίου 119, Θεσσαλονίκη 546 34, Ελλάδα