#57671. Ρύθμιση σηματοδότη Τσιμισκή και Αγ. Σοφίας

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Θέματα κυκλοφοριακού σχεδιασμού
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού
Δημιουργήθηκε: 02-11-2019 13:45:11 (πριν 9 μήνες)
Ενημερώθηκε: 02-12-2019 09:59:29 (πριν 8 μήνες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.631743693560140
Γεωγραφικό μήκος: 22.944416097522776
Προβολές: 32
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Το φανάρι για τους πεζούς που θέλουν να διασχίσουν την Αγ. Σοφίας, κάτω από την Τσιμισκή, έχει μείνει με τη ρύθμιση που είχε όταν δεν είχε πεζοδρομηθεί το τμήμα της Αγ. Σοφίας από Τσιμισκή έως Μακένζι Κινγκ. Έτσι, ανάβει πράσινο για τους πεζούς, όταν έχουν πράσινο και τα αυτοκίνητα, με αποτέλεσμα τα αυτοκίνητα που θέλουν να στρίψουν από Τσιμισκή αριστερά στην Αγ. Σοφίας να πρέπει να περιμένουν τους πεζούς, ενώ πιο λογικό θα ήταν οι πεζοί να έχουν πράσινο, όταν τα αυτοκίνητα επί της Τσιμισκή έχουν κόκκινο.

linear_scale Θέματα κυκλοφοριακού σχεδιασμού

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

02-12-2019

πριν 8 μήνες

Απαντήθηκε

  • Σχετικά με το θέμα σας ενημερώνουμε ότι ο προγραμματισμός των φωτεινών σηματοδοτών επί της οδού Αγίας Σοφίας είναι αρμοδιότητα της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, στην οποία και θα διαβιβάσουμε το αίτημά σας.
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού

04-11-2019

πριν 9 μήνες

Γνωστοποιήθηκε

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού

02-11-2019

πριν 9 μήνες

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Θέματα κυκλοφοριακού σχεδιασμού
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού

placeΤσιμισκή 60, Θεσσαλονίκη 546 22, Ελλάδα