#50499. Κοπή αγριόχορτων/κατασκευή πεζοδρομίου

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Προβλήματα σαρώματος (σκούπισμα οδών, πεζοδρομίων & σχαρών φρεατίων αποχέτευσης) - Ε' Δημοτική Κοινότητα (Ανατολική Θεσσαλονίκη)
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Ε' Κοινότητας
Δημιουργήθηκε: 20-06-2019 08:54:32 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 23-09-2022 09:50:13 (πριν 10 μέρες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.601758125395605
Γεωγραφικό μήκος: 22.976989531491085
Προβολές: 111
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Στην εν λόγω διεύθυνση υπάρχει εγκαταλελλημένο οικόπεδο κατάφυτο με αυτοφυή φυτά. Μάλιστα, τα αγριόχορτα έχουν μεγαλώσει τόσο και έχουν εξαπλωθεί, ώστε έχουν υπερκαλύψει και εξαφανίσει το πεζοδρόμιο. Είναι αδύνατον πλέον κάποιος να διαβεί από το σημείο. Τέλος, απορρίμματα έχουν εναποτεθεί στο «ανύπαρκτο» πλέον πεζοδρόμιο. Ο χώρος αποτελεί ανθυγιεινή εστία, πόλο έλξης εντόμων, κουνουπιών, αδέσποτων ζώων (εν δυνάμει επικίνδυνων για την υγεία των πολιτών, τρωκτικά, φίδια κ.λπ.), ενώ υπάρχει και κίνδυνος εκδήλωσης πυρκαγιάς. Παρακαλώ, όπως μεριμνήσετε για την άμεση κοπή των αγριόχορτων, αν όχι από το οικόπεδο, τουλάχιστον από τον κοινόχρηστο χώρο του πεζοδρομίου, καθώς και για την άμεση κατασκευή/επισκευή πεζοδρομίου.

linear_scale Προβλήματα σαρώματος (σκούπισμα οδών, πεζοδρομίων & σχαρών φρεατίων αποχέτευσης) - Ε' Δημοτική Κοινότητα (Ανατολική Θεσσαλονίκη)

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

23-09-2022

πριν 10 μέρες

Κλειστό

  • .
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Ε' Κοινότητας

21-06-2019

πριν 3 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • *
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Ε' Κοινότητας

21-06-2019

πριν 3 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε Προβλήματα σαρώματος (σκούπισμα οδών, πεζοδρομίων & σχαρών φρεατίων αποχέτευσης) - Ε' Δημοτική Κοινότητα (Ανατολική Θεσσαλονίκη)

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Ε' Κοινότητας

20-06-2019

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Συντήρηση κοινοχρήστων χώρων, πλατειών και αγαλμάτων
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Κατασκευών και Συντηρήσεων, Κατασκευές - Τμήμα Συντήρησης Δημοτικών Κτιρίων & Κοινοχρήστων Χώρων, Τμήμα Γενικού Πρωτοκόλλου

placeΗ διεύθυνση δε βρέθηκε