#45950. Τοποθέτηση Πινακίδας και Καθαρισμός

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Αποκομιδή απορριμμάτων - Γ' Δημοτική Κοινότητα (Άνω πόλη)
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Γ' Κοινότητας
Δημιουργήθηκε: 28-02-2019 10:35:50 (πριν 5 μήνες)
Ενημερώθηκε: 18-04-2019 05:46:36 (πριν 4 μήνες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.641057121636955
Γεωγραφικό μήκος: 22.958410523057978
Προβολές: 45
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Στο συγκεκριμένο σημείο (Περιάνδρου 35) υπήρχαν κάδοι. Όμως και λόγω του παρατημένου οικοπέδου που υπάρχει στο σημείο, δεν εναποθέτονται μόνο σκουπίδια αλλά και κάθε λογής μπάζα (ακόμη και οικοδομικά). Τώρα έχει κλαδιά, επειδή κάποιοι στην περιοχή κλάδεψαν. Το τελευταίο έτος δεν μπορεί να περάσει από το σημείο το όχημα αποκομιδής και οι κάδοι μεταφέρονται κάθε φορά με τα χέρια από τους δημοτικούς υπαλλήλους, ένα τετράγωνο παραπέρα. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες και λόγω των έργων που πραγματοποιούνται στην περιοχή έχουν μεταφερθεί οι κάδοι σε άλλο σημείο (σωστά). Στο συγκεκριμένο σημείο (Περιάνδρου 35) τοποθετήθηκαν κάποιες ενημερωτικές σημειώσεις σε Α4. Όμως τα χαρτιά τα πήρε ο αέρας, και από ότι φαίνεται στην φωτογραφία για κάποιους δεν είναι πρόβλημα η μη ύπαρξη κάδου. Εξακολουθούν και αφήνουν σακούλες με σκουπίδια. Παρακαλώ: 1. Να τοποθετηθεί στο σημείο μεταλλική πινακίδα “απαγόρευσης ρίψης σκουπιδιών”. 2. Να μην επανέλθουν οι κάδοι στο σημείο, ακόμη και μετά το πέρας των εργασιών, διότι η ύπαρξή τους μόνο προβλήματα δημιουργεί. Δεν είναι εύκολη η αποκομιδή, είναι πολύ συχνό φαινόμενο να ξεχειλίζουν επειδή δεν υπάρχει καθημερινή αποκομιδή. Το σημείο έχει καταντήσει μέρος ρίψης μπαζών και μεγάλων αντικειμένων. Υπάρχουν και άλλοι κάδοι, 20 μόλις μέτρα μακρυά από το σημείο, στον κεντρικό δρόμο, από όπου και η αποκομιδή είναι εύκολη. Τώρα εξυπηρετούμαστε με αυτούς τους κάδους και δεν υπάρχει πρόβλημα. 3. Να καθαριστεί επαρκώς ο κοινόχρηστος χώρος γύρω από το εγκαταλελειμμένο οικόπεδο στην Περιάνδρου 35 από τα κλαδιά, τα χώματα και τα σκουπίδια.

linear_scale Αποκομιδή απορριμμάτων - Γ' Δημοτική Κοινότητα (Άνω πόλη)

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

18-04-2019

πριν 4 μήνες

Απαντήθηκε

  • όσο αφορά τις δικές μας αρμοδιότητες το Νο 2 εγινε ευχαριστουμε!!
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Γ' Κοινότητας

29-03-2019

πριν 4 μήνες

Σε εξέλιξη

  • *
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Γ' Κοινότητας

28-02-2019

πριν 5 μήνες

Γνωστοποιήθηκε

  • *
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Γ' Κοινότητας

28-02-2019

πριν 5 μήνες

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Αποκομιδή απορριμμάτων - Γ' Δημοτική Κοινότητα (Άνω πόλη)
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας, Καθαριότητα - Τομέας Γ' Κοινότητας

placeΑρσινόης 4, Θεσσαλονίκη 546 34, Ελλάδα