#4352. ΑΧΕΠΑ

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Γενική κατηγορία αιτημάτων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας
Δημιουργήθηκε: 14-05-2016 09:08:17 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 17-05-2016 08:12:51 (πριν 3 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.629740000000000
Γεωγραφικό μήκος: 22.961940000000027
Προβολές: 116
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Καθημερινά στην Αγίου Δημητρίου πάνω στον ποδηλατόδρομο στο ύψος του ΑΧΕΠΑ παρκάρουν παράνομα δεκάδες αυτοκίνητα μέσα στον ποδηλατόδρομο καθιστώντας αδύνατη την κίνηση των ποδηλάτων και επικίνδυνη για τους ποδηλάτες που αναγκάζονται να κάνουν ελιγμούς στον ταχείας κυκλοφοριας δρόμο ή επικίνδυνο για τους πεζούς καθώς πολλοί ποδηλάτες επιλέγουν να κινηθούν στο πεζόδρομο.

linear_scale Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

17-05-2016

πριν 3 χρόνια

Κλειστό

  • Σχετικά με το αίτημα, κοινοποιούμε την απάντηση της Διεύθυνσης Δημοτικής Αστυνομίας, προς ενημέρωση: "Σχετικά που την καταγγελία που υποβάλλατε για παράνομες σταθμεύσεις στον ποδηλατόδρομο της Αγ. Δημητρίου(ΑΧΕΠΑ) σας ενημερώνουμε ότι η Δημοτική Αστυνομία Θεσσαλονίκης ελέγχει σε τακτά χρονικά διαστήματα το σημείο και έχει βεβαιώσει από την επαναλειτουργία μέχρι και σήμερα μεγάλο αριθμό παραβάσεων. Οφείλουμε όμως να σας επισημάνουμε ότι, δυστυχώς λόγω περιορισμένου αριθμού του προσωπικού και πληθώρας αρμοδιοτήτων και καταγγελιών είναι ανέφικτη η συνεχής και αδιάλειπτη αστυνόμευση στο σημείο. Σε κάθε περίπτωση σας ενημερώνουμε πως η Δημοτική Αστυνομία λειτουργεί σύμφωνα με την υπ΄ αριθ. 4206 από 24/09/2015 εισαγγελική παραγγελία που θέτει προτεραιότητες ελέγχων και σύμφωνα με τη βούληση της Διοίκησης του Δήμου Θεσσαλονίκης και ανάλογα πάντα με τη διαθέσιμη δύναμη προσωπικού. Σας επισημαίνουμε ότι, μπορείτε να απευθύνεστε και στο Α΄ τμήμα Τροχαίας Θεσσαλονίκης για τις παράνομες σταθμεύσεις καθώς είναι συναρμόδιο. Η Υπηρεσία μας, βρίσκεται στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνηση."

16-05-2016

πριν 3 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

14-05-2016

πριν 3 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

14-05-2016

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Ποδηλατόδρομοι

placeΑγίου Δημητρίου, Θεσσαλονίκη 546 36