#4294. ΣΤΑΘΜΕΥΣΕΙΣ

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Γενική κατηγορία αιτημάτων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας
Δημιουργήθηκε: 12-05-2016 08:46:39 (πριν 4 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 17-05-2016 08:10:39 (πριν 4 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.628838656258350
Γεωγραφικό μήκος: 22.948682731143890
Προβολές: 74
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Καθημερινό φαινόμενο και μόνιμα σταθμευμενα κάποια οχήματα Εναντι πεζόδρομου Δημητρίου Γούναρη 13 αδιέξοδο δρομάκι

linear_scale Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

17-05-2016

πριν 4 χρόνια

Κλειστό

  • Σχετικά με το αίτημα, κοινοποιούμε την απάντηση της Διεύθυνσης Δημοτικής Αστυνομίας, προς ενημέρωση: "Σχετικά με την καταγγελία που υποβάλλατε για παράνομες σταθμεύσεις στο αδιέξοδο δρομάκι έναντι της Δημ.Γούναρη 13 σας ενημερώνουμε ότι η Δημοτική Αστυνομία Θεσσαλονίκης θα προγραμματίσει ελέγχους στο σημείο με βάση το διαθέσιμο προσωπικό της. Οφείλουμε όμως να σας επισημάνουμε ότι, δυστυχώς λόγω περιορισμένου αριθμού του προσωπικού και πληθώρας αρμοδιοτήτων και καταγγελιών είναι ανέφικτη η συνεχής και αδιάλειπτη αστυνόμευση στο σημείο. Σε κάθε περίπτωση σας ενημερώνουμε πως η Δημοτική Αστυνομία λειτουργεί σύμφωνα με την υπ΄ αριθ. 4206 από 24/09/2015 εισαγγελική παραγγελία που θέτει προτεραιότητες ελέγχων και σύμφωνα με τη βούληση της Διοίκησης του Δήμου Θεσσαλονίκης και ανάλογα πάντα με τη διαθέσιμη δύναμη προσωπικού. Σας επισημαίνουμε ότι, μπορείτε να απευθύνεστε και στο Α΄ τμήμα Τροχαίας Θεσσαλονίκης για τις παράνομες σταθμεύσεις καθώς είναι συναρμόδιο. Η Υπηρεσία μας, βρίσκεται στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνηση."

16-05-2016

πριν 4 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

12-05-2016

πριν 4 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Γενική κατηγορία αιτημάτων

placeΔημ. Γούναρη 13, Θεσσαλονίκη 546 22, Ελλάδα