#3747. Το πάρτι με τα κάθετα παρκαρισμένα αυτοκίνητα συνεχίζεται

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Γενική κατηγορία αιτημάτων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας
Δημιουργήθηκε: 15-04-2016 09:00:15 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 16-05-2016 07:59:52 (πριν 3 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.641031474472705
Γεωγραφικό μήκος: 22.942345262370964
Προβολές: 39
Ψήφοι: 4

Περιγραφή

Στην οδό Αγ. Δημητρίου στο ύψος της ΔΕΗ εώς το υπουργείο, το πάρτι με τα κάθετα παρκαρισμένα συνεχίζεται. Σας έχω στείλει και παλαιώτερα το ίδιο αίτημα χωρίς να δούμε αποτέλεσμα. Σας τονίζω ότι το πρόβλημα αυτό δυσκολεύει την λειτουργία των καταστημάτων μας στν περιοχη. Η φορτοεκφόρτωση γίνεται γολγοθάς, αφού τα φορτηγά των προμηθευτών μας αναγκάζονται να κλείσουν μία λωρίδα κυκλοφορίας, δημιουργώντας κυκλοφορικό κομφούζιο. Οι πελάτες μας δεν μπορούν να σταματήσουν για έρθουν στα μαγαζιά μας.

linear_scale Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

16-05-2016

πριν 3 χρόνια

Κλειστό

  • Σχετικά με το αίτημα, κοινοποιούμε την απάντηση της Διεύθυνσης Δημοτικής Αστυνομίας προς ενημέρωση: "Σας ενημερώνουμε σχετικά με το αίτημα σας, που αφορά τις παράνομες σταθμεύσεις στην οδό Αγ. Δημητρίου στο ύψος της Δ.Ε.Η., η Δημοτική Αστυνομία του Δήμου Θεσσαλονίκης αδυνατεί να προβεί σε συνεχείς ελέγχους, λόγω περιορισμένου προσωπικού και πληθώρας αρμοδιοτήτων και καταγγελιών. Πάραυτα προσπαθούμε να προγραμματίσουμε έστω και περιοδικούς ελέγχους αστυνόμευσης διαφόρων οδών του Δήμου Θεσσαλονίκης σε συνάρτηση πάντα με το διαθέσιμο προσωπικό. Σε κάθε περίπτωση σας ενημερώνουμε πως η Δημοτική Αστυνομία λειτουργεί σύμφωνα με την υπ΄ αριθ. 4206/24-09-2015 εισαγγελική παραγγελία που θέτει προτεραιότητες ελέγχων και σύμφωνα με τη βούληση της Διοίκησης του Δήμου Θεσσαλονίκης και ανάλογα πάντα με τη διαθέσιμη δύναμη προσωπικού. Σας επισημαίνουμε ότι, μπορείτε να απευθύνεστε και στο Α΄ τμήμα Τροχαίας Θεσσαλονίκης το οποίο είναι συναρμόδιο. Η Υπηρεσία μας, βρίσκεται στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνηση."

20-04-2016

πριν 3 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

18-04-2016

πριν 3 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

15-04-2016

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Οδοσήμανση - Πινακίδες

placeΑγίου Δημητρίου 50-52, Θεσσαλονίκη 546 30, Ελλάδα