#3434. απομάκρυνση εγκαταλειμμένων αυτοκινητων

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Εγκαταλελειμμένα οχήματα
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Ανακύκλωσης - Εγκαταλειμμένα Οχήματα
Δημιουργήθηκε: 04-04-2016 17:57:00 (πριν 5 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 13-04-2016 08:36:03 (πριν 5 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.640632379109825
Γεωγραφικό μήκος: 22.942847005249064
Προβολές: 168
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Στην διασταύρωση των οδών Αγίου Δημητρίου και Καραολή και Δημητρίου (Διοικητηρίου)μπροστα απο το καταστημα sdeven video club υπάρχει εδω και πανω απο χρονο εγκαταλειμμένο όχημα κμε καρότσα χρώματος σκούρου κόκκινου γεμάτο από σκουπίδια και σακούλες σκουπιδιών. Το όχημα εχει τρυπια λαστιχα (άρα δεν μετακινειται) και αποτελει εστια ρυπανσης και μολυνσης (αρουραίοι). Ελπίζω να ερθετε το συντομοτερο να το μαζεψετε αφου κατα δευτερο λογο ειναι απεναντι απο το υπουργειο και δεν ειναι οτι καλυτερο για τουριστες ,μαθητικο τουρισμο κλπ. Παραλληλα ημιφορτηγακι χρωματος κόκκινου στην στροφη απεναντι στην διασταυρωση των οδων Αγίου Δημητρίου και Στρατηγου Δουμπιώτη είναι σε αχρησία και ο ιδιοκτητης του αλλαζει θεση πιανοντας θεση παρκινγκ πανω απο 3 χρονια.Καλο θα ειναι να απομακρυνθει.

linear_scale Εγκαταλελειμμένα οχήματα

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

13-04-2016

πριν 5 χρόνια

Απαντήθηκε

  • Ο αρμόδιος υπάλληλος του τμήματος Ανακύκλωσης θα διενεργήσει αυτοψία και εφόσον διαπιστώσει ότι τα οχήματα που καταγγέλλετε παραμένουν σταθμευμένα στο ίδιο σημείο για διάστημα μεγαλύτερο των τριών (3) μηνών ή του ενός (1) μηνός όταν πρόκειται για σημεία που επιτρέπεται ή απαγορεύεται η στάθμευση αναλόγως, τότε προβαίνει στην επικόλληση του ειδικού αυτοκόλλητου εγγράφου το οποίο χαρακτηρίζει αυτά ως εγκαταλειμμένα και εν συνεχεία στην απομάκρυνση τους μετά την παρέλευση σαράντα πέντε (45) ημερών από την ημερομηνία επικόλλησης, εάν δεν αποσυρθούν, σύμφωνα με το Π.Δ. 116/2004 περί εγκαταλειμμένων οχημάτων.

07-04-2016

πριν 5 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

05-04-2016

πριν 5 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

04-04-2016

πριν 5 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Εγκαταλελειμμένα οχήματα

placeΚαραολή και Δημητρίου Των Κυπρίων 51-53, Θεσσαλονίκη 546 30, Ελλάδα