#2534. Αγίου Δημητρίου

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Γενική κατηγορία αιτημάτων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας
Δημιουργήθηκε: 26-02-2016 22:10:44 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 23-03-2016 09:41:43 (πριν 3 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.629163933543170
Γεωγραφικό μήκος: 22.962387353181840
Προβολές: 38
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Πάνω από πανεπιστήμια, μόνιμα παρκαρισμένα οχήματα στον ποδηλατοδρομο

linear_scale Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

23-03-2016

πριν 3 χρόνια

Κλειστό

  • Σχετικά με το αίτημα, κοινοποιούμε την απάντηση της Δ/νσης Δημοτικής Αστυνομίας, προς ενημέρωση: "Σε απάντηση της από 27-02-16 αίτησης σας , μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας , η οποία διαβιβάστηκε στην υπηρεσία μας , με το υπ' αριθ. 22826/2281/17-03-16 έγγραφο της Δ/νσης Διαφάνειας και Εξυπηρέτησης Δημοτών, σας γνωρίζουμε τα εξής: Η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, μετά την πρόσφατη επανασύσταση και επαναλειτουργία της στο Δήμο Θεσσαλονίκης, έχει επικεντρωθεί σε πρώτη φάση, κατόπιν υπόδειξης της ποινικά προϊσταμένης αρχής (Εισαγγελία Πρωτοδικών Θεσσαλονίκης) στον έλεγχο των παράνομα σταθμευμένων οχημάτων σε κεντρικές αρτηρίες- οδούς του ιστορικού κέντρου της πόλης, καθώς είναι κοινά παραδεκτή η αδήριτη ανάγκη αποσυμφόρησης της κυκλοφορίας οχημάτων και πεζών . Ο ποδηλατόδρομος της Αγίου Δημητρίου έχει ενταχθεί στο έκτακτο - περιοδικό πρόγραμμα αστυνόμευσης. Σας ενημερώνουμε ότι κατόπιν και άλλων καταγγελιών που έχει δεχθεί η Δημοτική Αστυνομία Θεσσαλονίκης για τον εν λόγω ποδηλατόδρομο πραγματοποιούνται συχνοί έλεγχοι κατά τις ώρες λειτουργίας της Υπηρεσίας. Σε κάθε περίπτωση όμως σας ενημερώνουμε ότι η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, με το υπάρχον διαθέσιμο προσωπικό, αδυνατεί να διαθέσει πλήρωμα για τη συνεχή και αδιάλειπτη αστυνόμευση μίας συγκεκριμένης περιοχής, καθώς οι ανάγκες και οι περιοχές ελέγχου μεταβάλλονται κατά τη διάρκεια κάθε ημέρας και προσαρμόζονται σύμφωνα με τις κυκλοφοριακές συνθήκες που επικρατούν καθώς και το πλήθος των καταγγελιών, στις οποίες καλούμαστε να ανταποκριθούμε . Είμαστε στη διάθεση σας, για οποιαδήποτε πληροφορία – διευκρίνιση."

27-02-2016

πριν 3 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

26-02-2016

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Ποδηλατόδρομοι

placeΑγίου Δημητρίου, Θεσσαλονίκη 546 36, Ελλάδα