#22392. επικίνδυνο μεγάλο δενδρο

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Διαχείρισης Αστικού Περιβάλλοντος , Πράσινο - Τμήμα Αλσών - Δενδροστοιχιών - Φυτωρίων
Δημιουργήθηκε: 10-09-2017 07:46:48 (πριν 2 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 20-09-2017 07:06:57 (πριν 2 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.625215200000000
Γεωγραφικό μήκος: 22.955473399999960
Προβολές: 43
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Επικίνδυνο μεγάλο δένδρο (πλάτανος) επί της οδού Ισιδώρου 23 Άνω Τούμπα έχει γύρει και καταλαμβάνει με τα κλαδιά του τον δρόμο . Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος με τις πρώτες μπόρες να σπάσει. Παρακαλώ πολύ όπως κλαδευτεί και περιοριστεί ο όγκος του τόσο που να το καθιστά ασφαλές . Επίσης τα δένδρα επί της Ισιδώρου έχουν χρόνια να κλαδευτούν και πολλά απ αυτά εμποδίζουν την ορατότητα των οδηγών . Θα παρακαλούσα να μεριμνήσετε.

linear_scale Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

20-09-2017

πριν 2 χρόνια

Απαντήθηκε

  • Η υπηρεσία μας θα προσπαθήσει να πραγματοποιήσει επέμβαση κλαδέματος στο συγκεκριμμένο δέντρο σε κατάλληλη κλαδευτική περίοδο. Στα πλατάνια δεν γίνεται αυστηρό κλάδεμα γιατί προσβάλλονται εύκολα από αρρώστιες, παρά μόνο ελαφρύ αραίωμα και απομάκρυνση ξερών κλαδιών.Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

19-09-2017

πριν 2 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

14-09-2017

πριν 2 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

14-09-2017

πριν 2 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • .

10-09-2017

πριν 2 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Συντήρηση κοινοχρήστων χώρων, πλατειών και αγαλμάτων

place3ης Σεπτεμβρίου 20, Θεσσαλονίκη 546 21, Ελλάδα