#2183. Σειρά απο κενές δενδροδόχους και κατεστραμένα δέντρα

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Διαχείρισης Αστικού Περιβάλλοντος , Πράσινο - Τμήμα Αλσών - Δενδροστοιχιών - Φυτωρίων
Δημιουργήθηκε: 02-02-2016 17:00:53 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 10-03-2016 07:17:05 (πριν 2 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.635914276257910
Γεωγραφικό μήκος: 22.947877384069784
Προβολές: 22
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Σε -τουλάχιστον- ένα οικοδομικό τετράγωνο της οδού Φιλίππου, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης -σημειωμένο στο χάρτη- έχουν αποξηλωθεί εντελώς τα δέντρα και οι δενδροδόχοι παραμένουν κενές. Υπάρχει κάποιος λόγος που συμβαίνει αυτό; Αν όχι, παρακαλώ πολύ να αποκατασταθούν, θα βελτιώσει σημαντικά μια σειρά από παράγοντες της περιοχής.

linear_scale Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

10-03-2016

πριν 2 χρόνια

Απαντήθηκε

  • Είναι καταγεγραμμένες οι κενές θέσεις και τα πρέμνα κατά μήκος της οδού Φιλίππου οι οποίες θα συμπληρωθούν με νέα δένδρα στα πλαίσια της εργολαβίας φύτευσης που θα γίνει εντός του 2016.Τα δένδρα στις παραπάνω θέσεις ήταν Ακακίες και λόγω της ασθένειας που παρουσίασαν οι ρίζες από Fusariuan,οδηγεί σε αποπληξία και ξήρανση.Τα ξερά κόπηκαν. Δεν υπάρχει τρόπος καταπολέμησης του μύκητα. Το ίδιο συμβαίνει με τις ακακίες Κωνσταντινουπόλεως σε όλη την πόλη.Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

03-02-2016

πριν 3 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

03-02-2016

πριν 3 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

02-02-2016

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων

placeΦιλίππου 44, Θεσσαλονίκη 546 31, Ελλάδα