#1929. Τοποθέτηση Κολωνακίων - Προστατευτικών μπαρών ή δεντροφύτευση

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Κολωνάκια - Προστατευτικές μπάρες
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης
Δημιουργήθηκε: 07-01-2016 22:57:58 (πριν 5 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 28-01-2016 11:21:02 (πριν 5 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.606990726239590
Γεωγραφικό μήκος: 22.970115317790942
Προβολές: 217
Ψήφοι: 2

Περιγραφή

Επί του πεζοδρομίου της παρακάτω διεύθυνσης παρατηρείται εδώ και χρόνια καθημερινά παράνομη στάθμευση αυτοκινήτων κάθετα στο πεζοδρόμιο με αποτέλεσμα την εξολοκλήρου κατάληψή του και τη μερική φραγή της εισόδου της πολυκατοικίας. Το πρόβλημα είναι καθημερινό και χρόνιο και δημιουργεί σοβαρά προβλήματα στη διέλευση των πεζών και τη ποιότητα ζωής των περιοίκων. Το πεζοδρόμιο στο εν λόγω σημείο έχει υποστεί σοβαρές ζημιές και η καταστροφή του διευκολύνει την παράνομη στάθμευση. Το πρόβλημα αφορά μια γωνία του δρόμου 10 περίπου μέτρων και ως εκ τούτου θα μπορούσε ενδεχομένως να επιλυθεί με: - Δεντροφύτευση ενός δέντρου ίδιο με αυτά που υπάρχουν ήδη στην Ίμβρου - Τοποθέτηση 3-4 κολωνακίων - Τοποθέτηση προστατευτικών μπαρών - Ανακατασκευή-Επιδιόρθωση του πεζοδρομίου Παρακαλώ για τη δική σας αξιολόγηση και επίλυση κατά την κρίση σας ενός ζητήματος που πολλά χρόνια δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργικότητα και την αισθητική του πεζοδρομίου μας. Στη διάθεση σας, Μετά τιμής, Καραμανίδης Αθανάσιος

linear_scale Κολωνάκια - Προστατευτικές μπάρες

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • check Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

28-01-2016

πριν 5 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

07-01-2016

πριν 5 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Κολωνάκια - Προστατευτικές μπάρες

placeΊμβρου 24, Θεσσαλονίκη 544 53, Ελλάδα