#1760. Ποδηλατόδρομος 2

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Ποδηλατόδρομοι
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας, Οδοποιία - Τμήμα Οδοποιίας & Οδικής Σήμανσης
Δημιουργήθηκε: 09-12-2015 00:32:08 (πριν 5 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 22-12-2015 07:55:42 (πριν 5 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.639252440958880
Γεωγραφικό μήκος: 22.931565634132540
Προβολές: 121
Ψήφοι: 2

Περιγραφή

Κατεστραμμένα προστατευτικά ποδηλατόδρομου πάνω στην Πολυτεχνείου στο ύψος των δικαστηρίων. Οι ποδηλάτες διατρέχουν θανάσιμο κίνδυνο μιας και απολίτιστοι οδηγοί είτε παρκάρουν επάνω του με αποτέλεσμα οι ποδηλάτες να ανεβαίνουν ανάποδα στο ρεύμα, είτε να όταν είναι καθαρός να τον χρησιμοποιούν σαν λωρίδα! Το τραγικότερο όλων είναι πως τα όργανα της τάξης πρωταγωνιστούν σε αυτό το αίσχος ( συχνό φαινόμενο κλούβες να φράζουν όλο το πεζοδρόμιο και να ωθούν έτσι τους πεζούς στο οδόστρωμα!). Το πρόβλημα συνεχίζει και μετά την διασταύρωση με την 26 Οκτωβρίου καθώς και σε όλο το μήκος της Αναγεννήσεως. Παρακαλώ τον Δήμο να δράσει άμεσα πριν θρηνήσουμε θύματα.

linear_scale Ποδηλατόδρομοι

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

22-12-2015

πριν 5 χρόνια

Κλειστό

  • Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ & ΔΙΚΤΥΩΝ ΤΜΗΜΑ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ & ΟΔΙΚΗΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ Αγαπητέ κύριε, Συνεργείο της Υπηρεσίας μας, την 16-12-2015, προέβη στην περισυλλογή των κατεστραμμένων διαχωριστικών μεταξύ άλλων και στους ποδηλατόδρομους που επισημάνατε. 'Οσον αφορά την παραβατική συμπεριφορά των συμπολιτών μας, είναι θέμα εφαρμογής των νόμων και σχετικής αστυνόμευσης. Σας ευχαριστούμε για τις επισημάνσεις και την επικοινωνία.

21-12-2015

πριν 5 χρόνια

Απαντήθηκε

  • εστάλη ηλεκτρονική απάντηση 21/12/2015

17-12-2015

πριν 5 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • ΔΙΑΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΔΙΚΗΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ

09-12-2015

πριν 5 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

09-12-2015

πριν 5 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Ποδηλατόδρομοι

place3ης Σεπτεμβρίου 20, Θεσσαλονίκη 546 21, Ελλάδα