#15273. Εγκατελελειμμένα αυτοκίνητα

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Εγκαταλελειμμένα οχήματα
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Ανακύκλωσης - Εγκαταλειμμένα Οχήματα
Δημιουργήθηκε: 06-04-2017 15:32:47 (πριν 2 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 25-04-2017 08:21:45 (πριν 2 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.604772207903350
Γεωγραφικό μήκος: 22.972195736290020
Προβολές: 60
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Επί της Διστόμου 53-55 υπάρχουν εδώ και 9 χρόνια δύο αυτοκίνητα ημιφορτηγάκια παρατειμένα. (Οι αριθμοί κυκλοφορίας έχουν αφαιρεθεί). Ο ιδιοκτήτης έχει στην κατοχή άλλα δύο αυτοκίνητα και στην πολυκατοικία που διαμένει υπάρχει πυλωτή. Τα αυτοκίνητα έχουν να μετακινηθούν χρόνια. Με τις πρόσφατες αναπλάσεις που υλοποιήθηκαν στους γειτονικούς μας χώρους έχουν καταργηθεί πολλές θέσεις παρκαρίσματος. Θεωρώ πως αν ευαισθητοποιηθούμε και απομακρύνουμε τα εγκαταλελειμένα αυτοκίνητα θα γίνει πιο εύκολο να βρει κάποιος πάρκινγκ.

linear_scale Εγκαταλελειμμένα οχήματα

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

25-04-2017

πριν 2 χρόνια

Απαντήθηκε

  • Σας ενημερώνουμε ότι το όχημα με πινακίδες κυκλοφορίας ΝΑΙ 6570 επικολλήθηκε από την Υπηρεσία μας και στο αμέσως επόμενο διάστημα θα προβούμε στην απομάκρυνση αυτού εφόσον δεν αποσυρθεί από το παραπάνω σημείο. Σχετικά με το δεύτερο όχημα με πινακιδες, ο αρμόδιος υπάλληλος του τμήματος Ανακύκλωσης διενεργεί αυτοψίες και εφόσον διαπιστώσει ότι το όχημα παραμένει σταθμευμένο στο ίδιο σημείο για διάστημα μεγαλύτερο των τριών(3) μηνών (από την ημερομηνία αναφοράς σας), τότε προβαίνει στην επικόλληση του ειδικού αυτοκόλλητου εγγράφου το οποίο χαρακτηρίζει αυτό ως εγκαταλειμμένο. Εν συνεχεία εάν το όχημα δεν αποσυρθεί, προβαίνει στην απομάκρυνση του μετά την παρέλευση σαράντα πέντε (45) ημερών από την ημερομηνία επικόλλησης, σύμφωνα με το Π.Δ. 116/2004 περί εγκαταλειμμένων οχημάτων. Όσο αναφορά για τα οχήματα που βρίσκονται στην πυλωτή της οικοδομής δεν μπορούμε να προχωρήσουμε την διαδικασία του εγκαταλειμμένου διότι απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του κυρίου ή νομέα του χώρου.

07-04-2017

πριν 2 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

07-04-2017

πριν 2 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

06-04-2017

πριν 2 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Εγκαταλελειμμένα οχήματα

placeΔιστόμου 53, Θεσσαλονίκη 544 53, Ελλάδα