#12527. Παράνομο παράπηγμα

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Γενική κατηγορία αιτημάτων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας
Δημιουργήθηκε: 05-02-2017 09:02:31 (πριν 2 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 16-05-2017 08:40:15 (πριν 2 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.651459222285850
Γεωγραφικό μήκος: 22.900661221862833
Προβολές: 37
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Εδώ και ένα μήνα κάποιοι έχουν στήσει παράνομο παράπηγμα ακριβώς στο πλάι του δρόμου στον μεγάλο κόμβο στην είσοδο της πόλης στα δυτικά (Σταθμός ΚΤΕΛ). Δυστυχώς η ύπαρξη τέτοιων, προφανώς παράνομων κατασκευών, δημιουργεί μια πολύ αρνητική πρώτη εντύπωση για την πόλη μας. Πολύ φοβάμαι πως η μη έγκαιρη απομάκρυνση του παραπήγματος θα προσελκύσει και άλλα. Παρακαλώ για τις ενέργειές σας.

linear_scale Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

16-05-2017

πριν 2 χρόνια

Κλειστό

  • Σχετικά με το αίτημα και ύστερα από επικοινωνία με τον ενδιαφερόμενο δημότη, καθώς και με τις Υπηρεσίες του Δήμου Θεσσαλονίκης, συμπεραίνουμε ότι εφόσον το παράπηγμα είναι κοντά στις σιδηροδρομικές γραμμές, βρίσκεται εκτός των ορίων του Δήμου Θεσσαλονίκης.Μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Δήμο Αμπελοκήπων - Μενεμένης, καθώς η συγκεκριμένη περιοχή ανήκει στον Δήμο αυτόν. Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

02-05-2017

πριν 2 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

19-04-2017

πριν 2 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

06-02-2017

πριν 2 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

05-02-2017

πριν 2 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)

place26ης Οκτωβρίου 83, Θεσσαλονίκη 546 27, Ελλάδα