#1187. Μάζεμα κλαδιών δέντρων

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Διαχείρισης Αστικού Περιβάλλοντος , Πράσινο - Τμήμα Αλσών - Δενδροστοιχιών - Φυτωρίων
Δημιουργήθηκε: 05-10-2015 21:12:21 (πριν 6 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 29-01-2016 07:47:46 (πριν 5 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.618826920156810
Γεωγραφικό μήκος: 22.975837854522750
Προβολές: 177
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Προ μίας εβδομάδας περίπου συνεργείο του Δήμου Θεσσαλονίκη κλάδεψε δύο δέντρα στην οδό Πολυκλείτου 39 στην Άνω Τούμπα. Τα κομμένα κλαδιά των δέντρων ακόμα βρίσκονται πεταμένα πάνω στο πεζοδρόμιο και παρόλο που πέρασε περίπου μία εβδομάδα ουδείς λέει να τα μαζέψει. Επίσης διερωτώμαι γιατί κλαδεύτηκαν μόνο δύο δέντρα και όχι και τα υπόλοιπα που βρίσκονται πλησίον;

linear_scale Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

29-01-2016

πριν 5 χρόνια

Απαντήθηκε

  • Μετά τη διαπίστωση της έκτασης του εντομολογικού προβλήματος και εφόσον συνεχίζει να υπάρχει τα δένδρα αυτά θα ενταχθούν στο πρόγραμμα της βιολογικής καταπολέμησης που θα ενταχθούν στο πρόγραμμα της βιολογικής καταπολέμησης που θα ξεκινήσει εργολαβικά και θα επαναλαμβάνεται κάθε Άνοιξη.Τέλος με την ίδια εργολαβία θα γίνει προσπάθεια για κλάδευση των δένδρων..

07-10-2015

πριν 6 χρόνια

  • -

06-10-2015

πριν 6 χρόνια

  • -

05-10-2015

πριν 6 χρόνια

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Δενδροφυτεύσεις - Κλαδεύσεις - Φυτώρια - Κοπή δένδρων

placeΠολυκλείτου 39-41, Θεσσαλονίκη 543 51, Ελλάδα