#11722. Εγκαταλελειμμένο Όχημα

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Εγκαταλελειμμένα οχήματα
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Τμήμα Ανακύκλωσης - Εγκαταλειμμένα Οχήματα
Δημιουργήθηκε: 06-01-2017 11:02:45 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 18-01-2017 08:02:01 (πριν 3 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.605543300000000
Γεωγραφικό μήκος: 22.967203100000006
Προβολές: 57
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Παρακαλώ να μεριμνήσετε για την απομάκρυνση του εγκαταλελειμμένου οχήματος μάρκας Honda, χρώματος ασημί γιατί αποτελεί πηγή ρύπανσης στην οδό Πλαταιών 4. Το όχημα ίσως έχει πινακίδες αλλά δεν είναι εμφανείς γιατί το όχημα είναι καλυμμένο με ανοιχτόχρωμη κουκούλα. Είναι τρακαρισμένο στο μπροστινό του μέρος και δεν μπορεί να περάσει από τεχνικό έλεγχο και θα πρέπει να μετακινηθεί γιατί παραμένει στην ίδια θέση για περισσότερο από δύο χρόνια.

linear_scale Εγκαταλελειμμένα οχήματα

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

18-01-2017

πριν 3 χρόνια

Απαντήθηκε

  • Ο αρμόδιος υπάλληλος του τμήματος Ανακύκλωσης θα διενεργήσει αυτοψία και εφόσον διαπιστώσει ότι το όχημα που καταγγέλλετε παραμένει σταθμευμένο στο ίδιο σημείο για διάστημα μεγαλύτερο του ενός (1) μηνός (από την ημερομηνία αναφοράς σας) ή αν αποτελεί γενικά κίνδυνο για το περιβάλλον κ.λ.π., τότε προβαίνει στην επικόλληση του ειδικού αυτοκόλλητου εγγράφου το οποίο χαρακτηρίζει αυτό ως εγκαταλειμμένο.Εν συνεχεία εάν το όχημα δεν αποσυρθεί, προβαίνει στην απομάκρυνση του μετά την παρέλευση σαράντα πέντε (45) ημερών από την ημερομηνία επικόλλησης, σύμφωνα με το Π.Δ. 116/2004 περί εγκαταλειμμένων οχημάτων.

09-01-2017

πριν 3 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

09-01-2017

πριν 3 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

06-01-2017

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Εγκαταλελειμμένα οχήματα

placeΠλαταιών 4, Θεσσαλονίκη 542 49, Ελλάδα