#9804. Παράνομη στάθμευση δικύκλων πάνω στο πεζοδρόμιο

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας
Δημιουργήθηκε: 08-11-2016 14:09:19 (πριν 2 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 14-11-2016 14:40:37 (πριν 2 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.634361368502710
Γεωγραφικό μήκος: 22.943812600494425
Προβολές: 87
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Παρακαλώ για καθημερινό έλεγχο, όπως και στο υπόλοιπο τετράγωνο.

linear_scale Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

14-11-2016

πριν 2 χρόνια

Κλειστό

  • Σε απάντηση του από 08.11.2016 αιτήματος σας, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας “ΒΕΛΤΙΩΝΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ”, σας γνωρίζουμε τα εξής: Η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, μετά την επανασύσταση και επαναλειτουργία της στο Δήμο Θεσσαλονίκης, έχει επικεντρωθεί, κατόπιν υπόδειξης της ποινικά προϊσταμένης αρχής (Εισαγγελία Πρωτοδικών Θεσσαλονίκης) στον έλεγχο των παράνομα σταθμευμένων οχημάτων σε κεντρικές αρτηρίες - οδούς του ιστορικού κέντρου της πόλης, καθώς είναι κοινά παραδεκτή η αδήριτη ανάγκη αποσυμφόρησης της κυκλοφορίας οχημάτων και πεζών. Η οδός Ερμού έχει ενταχθεί στο έκτακτο - περιοδικό πρόγραμμα περιπολιών. Σε κάθε περίπτωση όμως σας ενημερώνουμε ότι η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, με το υπάρχον διαθέσιμο προσωπικό, αδυνατεί να διαθέσει πλήρωμα για τη συνεχή και αδιάλειπτη αστυνόμευση μίας συγκεκριμένης περιοχής, καθώς οι ανάγκες και οι περιοχές ελέγχου μεταβάλλονται κατά τη διάρκεια κάθε ημέρας και προσαρμόζονται σύμφωνα με τις κυκλοφοριακές συνθήκες που επικρατούν καθώς και το πλήθος των καταγγελιών, στις οποίες καλούμαστε να ανταποκριθούμε. Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία – διευκρίνιση.

14-11-2016

πριν 2 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

14-11-2016

πριν 2 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

11-11-2016

πριν 2 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

09-11-2016

πριν 2 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

08-11-2016

πριν 2 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια

placeΕρμού 38, Θεσσαλονίκη 546 23, Ελλάδα