#78426. Εκτεθειμένο δόλωμα τρωκτικών έξω από κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος στο κέντρο

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Αδέσποτα ζώα - Ζωολογικός Κήπος
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Διαχείρισης Αστικού Περιβάλλοντος , Πράσινο - Τμήμα Κτηνιατρικής Υπηρεσίας & Ζωολογικού Κήπου
Δημιουργήθηκε: 08-10-2021 13:20:46 (πριν 2 μήνες)
Ενημερώθηκε: 19-10-2021 08:17:39 (πριν ένα μήνα)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.629755400000000
Γεωγραφικό μήκος: 22.945684400000000
Προβολές: 45
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Την Τρίτη 5 Οκτωβρίου στις 7 το πρωί κατά τη διάρκεια της βόλτας το κατοικίδιό μου έφαγε εκτεθειμένο δόλωμα έξω από το κατάστημα koi επί της Μητρ. Ιωσήφ. Το σκυλί μου κινδυνεύει να πεθάνει και υποβάλλεται σε θεραπεία με αντίδοτο έκτοτε και για ένα μήνα. Τα εκτεθειμένα δολώματα δεν είναι μόνο επικίνδυνα για τα διερχόμενα κατοικίδια και αδέσποτα αλλά επιπλέον για τα παιδάκια της περιοχής. Η έκθεσή τους κατ' αυτόν τον τρόπο επιπλέον υποδηλώνει δόλο και πρόθεση θανάτωσης των ζώων αυτών.

linear_scale Αδέσποτα ζώα - Ζωολογικός Κήπος

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • check Απαντήθηκε
  • Κλειστό
  • Στο αρχείο

19-10-2021

πριν ένα μήνα

Απαντήθηκε

  • Αγαπητή δημότισσα,όσον αφορά το αίτημά σας,παρόλο που είναι σοβαρό,θέλουμε να σας ενημερώσουμε πως το Τμήμα Κτηνιατρικής και Ζωολογικού κήπου του Δ.Θ είναι και δηλώνει αναρμόδιο για το συγκεκριμένο, καθώς δεν εμπίπτει στις αρμοδιότητές του.Κατανοούμε την σοβαρή περιπέτεια υγείας του σκύλου σας και άποψή μας είναι πως θα πρέπει να απευθυνθείτε στην Ελληνική Αστυνομία για καταγγελία και μηνύσεις κατά παντός υπευθύνου.Προσκομίζοντας τα στοιχεία που έχετε και μας στείλατε (φωτογραφίες) καθώς και τη γνωμάτευση του θεράποντος κτηνιάτρου ,αν επιθυμείτε, μπορείτε να προβείτε σε ενέργειες ,ώστε το θέμα σας να πάρει τον δρόμο της Δικαιοσύνης.
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Διαχείρισης Αστικού Περιβάλλοντος , Πράσινο - Τμήμα Κτηνιατρικής Υπηρεσίας & Ζωολογικού Κήπου

12-10-2021

πριν ένα μήνα

Γνωστοποιήθηκε

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Διαχείρισης Αστικού Περιβάλλοντος , Πράσινο - Τμήμα Κτηνιατρικής Υπηρεσίας & Ζωολογικού Κήπου

08-10-2021

πριν 2 μήνες

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Αδέσποτα ζώα - Ζωολογικός Κήπος
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Διαχείρισης Αστικού Περιβάλλοντος , Πράσινο - Τμήμα Κτηνιατρικής Υπηρεσίας & Ζωολογικού Κήπου

placeΜητροπολίτου Ιωσήφ 12, Θεσσαλονίκη 546 22, Ελλάδα