#6224. Επανυποβολη αιτηματων #3393, 4362

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Θέσεις - Οριοθέτηση κάδων - Τοποθέτηση νέων κάδων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Γραφείο Κάδων - Πλυστικών, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας
Δημιουργήθηκε: 01-08-2016 15:44:05 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 22-08-2016 09:55:56 (πριν 3 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.645307058248356
Γεωγραφικό μήκος: 22.940568962804377
Προβολές: 39
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Επι της οδου Θερισσου αρ.8 υπάρχουν τρεις καδοι των οποιων η θέση δεν ειναι εκει, γεγονος το οποιο εχει επιβεβαιωσει η αρμοδια υπηρεσία σε προηγουμενη επικοινωνια μας. Παρα το γεγονος οτι εχει υποβληθει εδω και τρεις μηνες αίτημα για οριοθετηση και κατασκευη ειδικού χωρου για τον εναν καδο ο οποιος και μονο πρέπει να υπάρχει, ουδεν εχει γινει τη στιγμη που απο προσωπικη μας γνωση επι της οδου Μακεδονιας που επισης ανηκει στο Δήμο Θεσσαλονίκης και βρίσκεται στην ανατολικη Θεσσαλονίκη εχουν κατασκευαστει πρόσφατα ειδικοι χωροι τοποθετησης καδων. Η υποβολη και επανυποβολη του αιτηματος χωρις καμία απαντηση μετα το περας τριων μηνων μονο ως αδιαφορια δυναται να εκληφθει και μάλιστα αφ ης στιγμης εχουν ενημερωθει πολλακις οι αρμοδιες αρχες για το προβλημα η υπαρξη του οποίου βεβαιως εγειρει και θεματα υγειονομικης φυσεως με ο,τι αυτο συνεπαγεται για την υγεια των πολιτων οι οποιοι διαβιουν στην περιοχη και η προστασια της οποιας εξαλλου αποτελεί μία απο τις υπερτατες υποχρεωσεις τις πολιτειας βασει εξαλλου και του άρθρου 21 παρ. 3 του Συντάγματος.

linear_scale Θέσεις - Οριοθέτηση κάδων - Τοποθέτηση νέων κάδων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

22-08-2016

πριν 3 χρόνια

Κλειστό

  • Σας ενημερώνουμε ότι στην οδό Μακεδονίας, όπως και σε άλλους δρόμους που έχουν συμπεριληφθεί στο έργο κατασκευάζονται μόνιμοι θύλακες για τους κάδους απορριμμάτων, ανακύκλωσης και καμπανών γυαλιού με την μορφή συστοιχιών που θα εφαρμοστεί σε όλη την πόλη. Όπως καταλαβαίνετε αυτή η διαδικασία είναι χρονοβόρα και απαιτούνται αρκετά χρήματα. Στο σημείο που αναφέρεστε αρκετές φορές συνεργείο της υπηρεσίας επανέφερε τους κάδους στα αρχικά σημεία τοποθέτησης τους, αλλά δυστυχώς οι κάδοι μεταφέρονται προφανώς από τους περίοικους στο εν λόγο σημείο. Υπάρχει διαγωνισμός σε εξέλιξη με υλικά οριοθέτησης και θα προβούμε στην οριοθέτηση των κάδων απορριμμάτων με μεταλλικά πλαίσια στην οδό Θερισσού 8 μόλις γίνει η προμήθεια τους. Ευχαριστούμε που μας καλέσατε.

02-08-2016

πριν 3 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

01-08-2016

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Θέσεις - Οριοθέτηση κάδων - Τοποθέτηση νέων κάδων

placeΘερισσου 8, Θεσσαλονίκη 546 32, Ελλάδα