#5268. Απομάκρυνση περιπτέρου απο πεζοδρόμιο

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Γενική κατηγορία αιτημάτων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας
Δημιουργήθηκε: 20-06-2016 21:03:58 (πριν 3 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 10-08-2016 09:53:11 (πριν 3 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.615196636872010
Γεωγραφικό μήκος: 22.976244530798000
Προβολές: 47
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Παρακαλώ να εξεταστεί η περίπτωση απομάκρυνσεις 2 ανενεργών περιπτέρων που βρίσκονται στην Άνω Τούμπα και εμποδίζουν τη διέλευση: το πρώτο στη διασταύρωση Λαμπράκη με Διαγώρα και το 2 στη διασταύρωση Λαμπράκη με Παυσιλύπου μπροστά από το ορφανοτροφείο.

linear_scale Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

10-08-2016

πριν 3 χρόνια

Κλειστό

  • Σχετικά με το αίτημα, κοινοποιούμε την απάντηση της αρμόδιας Υπηρεσίας του Δήμου Θεσσαλονίκης, τη Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Επιχειρηματία, προς ενημέρωση: "... α) Σχετικά με το περίπτερο επί της οδού Γρ. Λαμπράκη αρ. 117-119, έχει εκδοθεί απόφαση ανάκλησης της άδειας εκμετάλλευσης λόγω μη λειτουργίας επί πολλά έτη. Εφόσον η δικαιούχος, δεν ασκήσει ένδικα ενώπιον του Γενικού Γραμματέα Αποκεντρωμένης Διοίκησης Μακεδονίας-Θράκης ή ενώπιον των Διοικητικών Δικαστηρίων, εντός του εκ του νόμου οριζόμενων προθεσμιών, θα προχωρήσουμε στις απαιτούμενες ενέργειες κατάργησης της θέσης και αποξήλωσης του κουβουκλίου. β) Σχετικά με το περίπτερο επί της οδού Γρ. Λαμπράκη αρ. 186-188, έχει εκδοθεί η με αρ. 48/24-03-2016 απόφαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής περί ανάκλησης της άδειας και κατάργησης της θέσης και εκκρεμεί η αποξήλωση του κουβουκλίου, για την οποία είναι αρμόδια η Δ/νση Κατασκευών & Συντηρήσεων (κ. Γρ. Σκανδάλης τηλ. 2313/318-428)." Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

27-07-2016

πριν 3 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • Σχετικά με το αίτημα, σας ενημερώνουμε ότι έχει διαβιβαστεί στην αρμόδια Υπηρεσία του Δήμου Θεσσαλονίκης, που είναι η Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Επιχειρηματία.

27-07-2016

πριν 3 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

27-07-2016

πριν 3 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

21-06-2016

πριν 3 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • οι μετατοπίσεις περιπτέρων δεν αφορούν τη Δ/νση Βιώσιμης Κινητικότητας και Δικτύων

20-06-2016

πριν 3 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Οδόστρωμα - Πεζοδρόμια

placeΓρ. Λαμπράκη 117, Θεσσαλονίκη 543 51, Ελλάδα