#44014. Πάρανομη Στάθμευση Σε Θέσεις Μόνιμων Κατοίκων

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας
Δημιουργήθηκε: 03-01-2019 18:30:36 (πριν 5 μήνες)
Ενημερώθηκε: 11-01-2019 13:29:34 (πριν 5 μήνες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.630227186402180
Γεωγραφικό μήκος: 22.948447457672160
Προβολές: 16
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Ο έλεγχος στις θέσεις μόνιμων κατοίκων είναι, επιεικώς, ανύπαρκτος! Δύο χρόνια περίπου εφαρμόζεται το σύστημα, και μία φορά δεν έχω δει ούτε έναν έλεγχο το απόγευμα που είναι και το μεγάλο πρόβλημα. Αντίθετα, όταν ζήτησα από τους δημοτικούς αστυνόμους που περνούσαν από την Π. Μελά να περάσουν, μου απάντησαν "δεν είναι αυτές οι εντολές μας"... Σήμερα στην Λόρδου Βύρωνος στις 5, από τα 30 αυτοκίνητα που μπορούν να παρκάρουν τα 10 ήταν επισκεπτών. Αναγκαζόμαστε να πληρώνουμε parking ενώ πληρώνουμε δημοτικά τέλη!

linear_scale Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

11-01-2019

πριν 5 μήνες

Κλειστό

  • H οδός Λ. Βύρωνος που μας υποδείξατε, είναι ένα σημείο που αστυνομεύεται περιοδικά ανάλογα με τις διαθέσιμες δυνάμεις της Υπηρεσίας και τον προγραμματισμό που γίνεται. Σε κάθε περίπτωση όμως σας ενημερώνουμε ότι η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, με το υπάρχον διαθέσιμο προσωπικό, τον όγκο αρμοδιοτήτων, το φόρτο εργασίας και τις εντολές που έχουμε από τον εποπτεύοντα την Υπηρεσία μας Εισαγγελέα, αδυνατεί να διαθέσει πλήρωμα για τη συνεχή και αδιάλειπτη αστυνόμευση μίας συγκεκριμένης περιοχής. Ο έλεγχος των κατόχων κάρτας μόνιμων κατοίκων γίνεται με ηλεκτρονικό τρόπο από την υπηρεσία μας και δεν είναι υποχρεωτική η επικόλληση αυτοκόλλητης ένδειξης στο παρμπρίζ του οχήματος. Επιπλέον σας ενημερώνουμε ότι κάθε πλήρωμα που κάνει περιπολία έχει σαφής εντολές σύμφωνα με τον προγραμματισμό της Υπηρεσίας για τις περιοχές ελέγχου. Για άμεση απόκριση, σε αντίστοιχη παράβαση που εντοπίζετε, θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνείτε με το τηλεφωνικό μας κέντρο στο 2313-317-930. Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία – διευκρίνιση και ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

04-01-2019

πριν 5 μήνες

Γνωστοποιήθηκε

  • Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΑΣ ΠΗΡΕ ΑΡΙΘΜΟ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ 114/04.01.2019
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

03-01-2019

πριν 5 μήνες

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

placeΛόρδου Βύρωνος 7, Θεσσαλονίκη 546 22, Ελλάδα