#43749. Παράνομη στάθμευση επισκεπτών στο κέντρο

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας
Δημιουργήθηκε: 23-12-2018 17:29:15 (πριν 2 μήνες)
Ενημερώθηκε: 11-01-2019 13:28:17 (πριν 2 μήνες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.632826868444546
Γεωγραφικό μήκος: 22.948246377943292
Προβολές: 11
Ψήφοι: 1

Περιγραφή

Ενώ οι έλεγχοι των αυτοκινήτων που σταθμεύουν στις άσπρες λωρίδες (θέσεις επισκεπτών) είναι πολύ συχνοί, στις μπλε λωρίδες (μόνιμοι κάτοικοι) δεν γίνεται συχνά. Το μεγάλο πρόβλημα είναι τα απογεύματα και τα βράδια, όχι το πρωί. Μπορεί να λυθεί το πρόβλημα;

linear_scale Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

11-01-2019

πριν 2 μήνες

Κλειστό

  • H οδός Πατρ. Ιωακείμ που μας υποδείξατε, είναι ένα σημείο που αστυνομεύεται περιοδικά ανάλογα με τις διαθέσιμες δυνάμεις της Υπηρεσίας και τον προγραμματισμό που γίνεται. Σε κάθε περίπτωση όμως σας ενημερώνουμε ότι η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, με το υπάρχον διαθέσιμο προσωπικό, τον όγκο αρμοδιοτήτων, το φόρτο εργασίας και τις εντολές που έχουμε από τον εποπτεύοντα την Υπηρεσία μας Εισαγγελέα, αδυνατεί να διαθέσει πλήρωμα για τη συνεχή και αδιάλειπτη αστυνόμευση μίας συγκεκριμένης περιοχής. Ο έλεγχος των κατόχων κάρτας μόνιμων κατοίκων γίνεται με ηλεκτρονικό τρόπο από την υπηρεσία μας και δεν είναι υποχρεωτική η επικόλληση αυτοκόλλητης ένδειξης στο παρμπρίζ του οχήματος. Για άμεση απόκριση, σε αντίστοιχη παράβαση που εντοπίζετε, θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνείτε με το τηλεφωνικό μας κέντρο στο 2313-317-930. Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία – διευκρίνιση και ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

31-12-2018

πριν 2 μήνες

Γνωστοποιήθηκε

  • Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΑΣ ΠΗΡΕ ΑΡΙΘΜΟ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ 19857/28.12.2018
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

23-12-2018

πριν 2 μήνες

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

placeΠατριάρχου Ιωακείμ 4, Θεσσαλονίκη 546 22, Ελλάδα