#43513. Απουσία θέσεων για κατοίκους

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Γενική κατηγορία αιτημάτων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας
Δημιουργήθηκε: 17-12-2018 19:07:57 (πριν 3 μήνες)
Ενημερώθηκε: 11-01-2019 11:59:55 (πριν 2 μήνες)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.640990588479475
Γεωγραφικό μήκος: 22.944134465576212
Προβολές: 20
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Ενώ οι μισές και πλέον παλιές θέσεις κατοίκων στο κέντρο έχουν μετατραπεί σε πάρκινγκ επί πληρωμή, απουσιάζουν οι επαρκείς θέσεις για τους μόνιμους κατοίκους. Στην οδό , Προξένων δίπλα από το Υπουργείο απουσιάζει η σήμανση για τις θέσεις πάρκινγκ. Σίγουρα θα βελτίωνε σημαντικά τη κατάσταση για τους κατοίκους του κέντρου η παραχώρηση των μισών θέσεων.

linear_scale Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

11-01-2019

πριν 2 μήνες

Κλειστό

  • Σχετικά με το αίτημα, κοινοποιούμε μέρος της απάντησης της Διεύθυνσης Δημοτικών Προσόδων και Πόρων του Δήμου Θεσσαλονίκης, προς ενημέρωση: ..σας επισημάνουμε ότι το σύστημα Ελεγχόμενης Στάθμευσης από την αρχική μελέτη εφαρμογής του σχεδιάστηκε και υλοποιήθηκε για να εξυπηρετήσει τους μονίμους κατοίκους και τους επισκέπτες του κέντρου. Ο σχεδιασμός των θέσεων έχει ήδη καθοριστεί με σχετικές Αποφάσεις Δημοτικού Συμβουλίου και θα τεθεί υπόψιν των αρμοδίων οργάνων του Δήμου αλλά ως προς τη σήμανση θέσεων στάθμευσης στην οδό Προξένων, επισημαίνουμε ότι θα διαβιβαστεί το αίτημα σας στην αρμόδια Διεύθυνση του Δήμου Θεσσαλονίκης, Παραμένουμε στη διάθεσή σας για περαιτέρω πληροφορίες." Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας

31-12-2018

πριν 2 μήνες

Σε εξέλιξη

  • Σχετικά με το αίτημα, σας ενημερώνουμε ότι έχει διαβιβαστεί στη Διεύθυνση Δημοτικών Προσόδων και Πόρων του Δήμου Θεσσαλονίκης.
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας

21-12-2018

πριν 2 μήνες

Γνωστοποιήθηκε

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας

19-12-2018

πριν 3 μήνες

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε Γενική κατηγορία αιτημάτων

  • -
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Τμήμα Διαφάνειας

17-12-2018

πριν 3 μήνες

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
  • Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας

placeΠροξένων 11, Θεσσαλονίκη 546 33, Ελλάδα