#1207. Συγκέντρωση κάδων της Δελφών έξω από το 9ο Δημοτικό Σχολείο

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Θέσεις - Οριοθέτηση κάδων - Τοποθέτηση νέων κάδων
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Διεύθυνση Ανακύκλωσης και Διαχείρισης Αστικών Αποριμμάτων, Καθαριότητα - Γραφείο Κάδων - Πλυστικών, Καθαριότητα - Τμήμα Καθαριότητας
Δημιουργήθηκε: 06-10-2015 21:53:09 (πριν 5 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 22-12-2015 10:20:29 (πριν 5 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.614029963555880
Γεωγραφικό μήκος: 22.957797638298075
Προβολές: 164
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

Μπροστά από το 9ο Δημοτικό Σχολείο, ακριβώς δίπλα από τη διάβαση Σχολικού Τροχονόμου καλημερίζει κάθε πρωί τους μαθητές η πρόχειρη χωματερή που δημιουργείται από 5 κάδους (γενικών σκουπιδιών και ανακύκλωσης) που μεταφέρονται εκεί καθημερινά από τις κανονικές τους θέσεις. Παρά το ότι υπάρχει η σήμανση των κάδων με τις διευθύνσεις που ανήκουν και παρά το ότι σύμφωνα με τη 31/1987 Απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου. δεν πρέπει να τοποθετούνται κάδοι μπροστά στο σχολείο, οι μαθητές του σχολείου καθημερινά περνούν μπροστά από αυτή την εστία μολύνσεως, που τους διδάσκει την αστική αισθητική που επιβάλλεται από ασυνείδητους στη πόλη μας. Προτάσεις: 1. Να τοποθετηθεί σήμανση που ενημερώνει για την τοποθέτηση κάδου στη πρόσοψη του σχολείου. 2. Να σημανθούν κατάλληλα και κατά την αποκομιδή, να επιστρέφουν στις θέσεις τους, όσοι κάδοι που καταλήγουν εκεί. 3. Να ελέγχει η δημοτική αστυνομία τη τήρηση των παραπάνω.

linear_scale Θέσεις - Οριοθέτηση κάδων - Τοποθέτηση νέων κάδων

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

22-12-2015

πριν 5 χρόνια

Κλειστό

  • ΕΓΙΝΕ

08-10-2015

πριν 5 χρόνια

  • -

07-10-2015

πριν 5 χρόνια

  • -

06-10-2015

πριν 5 χρόνια

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Θέσεις - Οριοθέτηση κάδων - Τοποθέτηση νέων κάδων

placeΔελφών 36, Θεσσαλονίκη 546 41, Ελλάδα