#10010. ΣΤΑΘΜΕΥΣΗ

Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)
Εμπλεκόμενα Tμήματα: Call-Center, Διεύθυνση Δημοτικής Αστυνομίας
Δημιουργήθηκε: 11-11-2016 13:02:57 (πριν 2 χρόνια)
Ενημερώθηκε: 14-11-2016 14:43:28 (πριν 2 χρόνια)
Γεωγραφικό πλάτος: 40.637706830236276
Γεωγραφικό μήκος: 22.944136307479084
Προβολές: 31
Ψήφοι: 0

Περιγραφή

ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΧΑΛΚΕΩΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΟΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΔΙΑΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΕΖΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΑΠΗΡΩΝ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ! ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ Η ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΧΕΙ ΜΠΑΡΑΚΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΠΑΡΚΙΝΓΚ!ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ!

linear_scale Έλεγχος νομιμότητας (παράνομη στάθμευση - παραεμπόριο - καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος)

  • Καταχωρήθηκε
  • Γνωστοποιήθηκε
  • Σε εξέλιξη
  • Απαντήθηκε
  • check Κλειστό
  • Στο αρχείο

14-11-2016

πριν 2 χρόνια

Κλειστό

  • Σε απάντηση του από 11.11.2016 αιτήματος σας, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας “ΒΕΛΤΙΩΝΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ”, σας γνωρίζουμε τα εξής: Η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, μετά την επανασύσταση και επαναλειτουργία της στο Δήμο Θεσσαλονίκης, έχει επικεντρωθεί, κατόπιν υπόδειξης της ποινικά προϊσταμένης αρχής (Εισαγγελία Πρωτοδικών Θεσσαλονίκης) στον έλεγχο των παράνομα σταθμευμένων οχημάτων σε κεντρικές αρτηρίες - οδούς του ιστορικού κέντρου της πόλης, καθώς είναι κοινά παραδεκτή η αδήριτη ανάγκη αποσυμφόρησης της κυκλοφορίας οχημάτων και πεζών. Η οδός Χαλκέων έχει ενταχθεί και θα παραμείνει, στο έκτακτο - περιοδικό πρόγραμμα περιπολιών και ελέγχεται καθημερινά. Τις ώρες και μέρες που αναφέρεται ότι δυσχεραίνεται η κατάσταση, Παρασκευές και Σάββατα βράδυ, δεν υπάρχει προσωπικό διαθέσιμο της Υπηρεσίας μας σε τακτική εξωτερική υπηρεσία. Σε κάθε περίπτωση όμως σας ενημερώνουμε ότι η υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας, με το υπάρχον διαθέσιμο προσωπικό, αδυνατεί να διαθέσει πλήρωμα για τη συνεχή και αδιάλειπτη αστυνόμευση μίας συγκεκριμένης περιοχής, καθώς οι ανάγκες και οι περιοχές ελέγχου μεταβάλλονται κατά τη διάρκεια κάθε ημέρας και προσαρμόζονται σύμφωνα με τις κυκλοφοριακές συνθήκες που επικρατούν καθώς και το πλήθος των καταγγελιών, στις οποίες καλούμαστε να ανταποκριθούμε. Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία – διευκρίνιση.

14-11-2016

πριν 2 χρόνια

Σε εξέλιξη

  • -

14-11-2016

πριν 2 χρόνια

Γνωστοποιήθηκε

  • -

14-11-2016

πριν 2 χρόνια

Η κατηγορία του αιτήματος άλλαξε σε

  • -

11-11-2016

πριν 2 χρόνια

Καταχωρήθηκε

  • Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Γενική κατηγορία αιτημάτων

placeΧαλκέων 29, Θεσσαλονίκη 546 31, Ελλάδα